Układ pokarmowy
https://rankingtabletkinaodchudzanie.pl/

postheadericon Układ pokarmowy

W miarę przedłużania się okresu głodu bradykardia stopniowo zmniejsza się, czasem przechodząc nawet w tachykardię (przyspieszenie częstości skurczów serca). Jest to przypuszczalnie wynik zmian metabolicznych powstających w samym sercu w warunkach długotrwałego deficytu kalorycznego i mających już charakter upośledzenia czynności tego narządu.

Obraz i natura zmian zachodzących w głodzie w regulacji obwodowego krążenia krwi (regulacja rozmieszczenia krwi w organizmie, przepływu krwi przez różne tkanki itd.) są niejasne. Opisywano zwolnienie prędkości przepływu krwi, sinicę wskazującą w tym przypadku na przepełnienie krwią drobnych żył i in. Jest interesujące, że objętość krwi nie zmniejsza się. Upośledzenie regulacji napięcia mięśniówki obwodowych naczyń krwionośnych jest przyczyną skłonności do zapaści ortostatycznej (omdleń przy pozostawaniu w pozycji stojącej). Układ oddechowy. O wpływie głodu na czynność narządu oddechowego mało wiadomo. Pojemność życiowa płuc stopniowo zmniejsza się, częściowo w wyniku gromadzenia się krwi w naczyniach krwionośnych płuc, częściowo w wyniku zmniejszenia siły mięśni wydechowych. Staje się to także przyczyną niedostatecznego wzrostu wentylacji płuc podczas wysiłków fizycznych, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia zdolności wysiłkowej.

Układ pokarmowy. Do bardzo stałych i dokuczliwych zmian czynności układu pokarmowego w głodzie należą uporczywe biegunki, które często poprzedzają wystąpienie opisanych wyżej obrzęków głodowych. Bardzo często opisywano owrzodzenie żołądka i dwunastnicy u ludzi dotkniętych długotrwałym głodem. Jest interesujące, że w tych przypadkach, w których przeprowadzono takie pomiary, nie stwierdzono nadkwaśności treści żołądkowej.

Leave a Reply